Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Пам’ятка населенню щодо дій при аваріях на хімічно-небезпечних об’єктах


Це повинен знати кожен. Небезпечні хімічні речовини (НХР) це такі хімічні сполуки (речовини), які в визначених кількостях перевищують гранично допустимі концентрації (ГДК) повітря або на місцевості і можуть здійснювати шкідливий вплив на людину, сільськогосподарські тварини та рослини. Вони викликають різні ступені ураження, в том числі й смертельні. Основними представниками НХР є хлор та аміак, сірчаний ангідрид, кислоти, сірководень тощо. Найбільш розповсюдженими з них є хлор та  аміак.
Аміак - безкольоровий газ із задушливим різким запахам та їдким смаком. Він легше повітря, при виході в атмосферу димить, температура                 кипіння - 33,4° С.
Дія - при ураженні аміаком виникає серцебиття, порушення чистоти пульсу, важке дихання, печія, почервоніння та свербіння шкіри, різь в очах.
При ураженні - винести на свіже повітря ураженого, при можливості зробити теплі водяні інгаляції вжити тепле молоко з боржомом або содою. При задусі - кисень, при спазмі голосової щілини - тепло на область шиї, теплі водяні інгаляції. При зупиненні дихання - штучне дихання. При попаданні в очі - негайне промивання їх водою з наступним використанням в очі вазелінового або оливкового масла. При ураженні шкіри - обливання чистою водою, з наступним покладенням компресів з 5% розчином ацетатної або лимонної чи соляної кислоти.
ХЛОР -зелено-жовтий газ із задушливим різким запахом. При виході в повітря хлор димить, утворююче  з   водяними   порами   білу  хмару. Він твердіє при температурі 101° С, тому і взимку рідкий хлор може випарюватися.
Він у 2,5 рази важчий за повітря, тому хмара хлору буде стелитися по землі, розповсюджуючись за напрямом вітру та накопичується в низинах і підвалах тощо
Дії - пари хлору дуже руйнують сльозові оболонки, дихальні шляхи.
Вони можуть викликати набряк легень і опіки шкіри. Отруєння високими концентраціями може привести до блискавичної смерті.
При уражені - винести на свіже повітря, здійснити постраждалому повний спокій, якомога раніше зробити кисневі інгаляції. При подразнені дихальних шляхів - рекомендується вдихання парів 10 % аміачного спирту (нашатирю), бікарбонату натрію, з наступним промиванням очей, носу та роту 2% розчином пітної соди. Приймати внутрішньо молоко з боржомом або з содою чи з кавою.
У разі виробничої аварії чи стихійного лиха на хімічно небезпечних об'єктах та транспорті може відбутися викид (вилив) НХР у навколишнє середовище.
В цьому випадку утворюється хмара зараженого повітря, яка буде розповсюджуватися за напрямком вітру від місця аварії й спроможне викликати ураження людини.
У цьому випадку населення буде оповіщене електросиренами, заводськими гудками тощо. Це буде визначати подача сигналу - „Увага всім", за якими населення зобов'язане ввімкнути радіотрансляційні та телевізійні прилади для прослухування екстреного повідомлення.
За текстом повідомлення ви почуєте: тип НХР, певні вулиці та райони хімічного зараження, напрями руху зараженого повітря, найбільш безпечні напрямки виходу з зони можливого зараження.
Почувши повідомлення про аварію: на роботі - отримати й надіти протигаз швидко покинути осередок чи місце зараження;
Вдома негайно      зачинити      вікна, квартирні, вимкнути нагрівальні пристрої, газ.
При можливості повідомити сусідів, одягнути дітей і швидко покинути зону зараження. Для захисту органів дихання можна використати допоміжні засоби захисту органів дихання: ватно-марлеву пов'язку, тощо і вийти у безпечне місце, перпендикулярно напрямку вітру.
Пам'ятайте! час від подавання сигналу „Увага всім!" до підходу хмари зараженого повітря дуже обмежений.
Якщо не знаєте направлену виходу, то виходите перпендикулярно напрямку руху повітря, тобто (перпендикулярно напрямку вітру), бажано на добре провітрювану місцевість.
При наявності часу, евакуація населення із зони можливого зараження буде здійснюватися організовано, про що населення буде  оповіщатися радіо, телебаченням, адміністрацію ЖЕК, домоуправління та
органами міліції.
Після виходу із зони зараження, якщо відчуваєте слабкість, треба звернутися до медичної установи.
Про дії в подальшому буде повідомлення місцевих органів влади,
цивільний захист або органів міліції. Знання і виконання цих вимог допоможе Вам та Вашим рідним уникнути ураження від НХР при
виробничих аварії та стихійних лиха.
 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема