Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Пам’ятка населенню з порядку дій при НС, які пов’язані з викидом, виливом хімічно-небезпечних речовин на потенційно небезпечних об’єктах


Хімічно-небезпечна речовина. Властивості. Дія на організм людини .Заходи з захисту.
Хлор  Зелено-жовтий газ із задушливим різким запахом.  Він твердіє при температурі 101° С.
Він у 2,5 рази важчий за повітря, розповсюджуючись за напрямом вітру та накопичується в низинах і підвалах тощо Пари хлору дуже руйнують сльозові оболонки, дихальні шляхи.
Вони можуть викликати набряк легень і опіки шкіри. Отруєння високими концентраціями може привести до блискавичної смерті.
 При уражені - винести на свіже повітря, здійснити постраждалому повний спокій, якомога раніше зробити кисневі інгаляції. При подразнені дихальних шляхів - рекомендується вдихання парів 10 % аміачного спирту (нашатирю), бікарбонату натрію, з наступним промиванням очей, носу та роту 2% розчином пітної соди. Приймати внутрішньо молоко з боржомом або з содою чи з кавою.
Аміак Безкольоровий газ із задушливим різким запахам та їдким смаком. Він легше повітря, при виході в атмосферу димить, температура кипіння - 33,4° С. При ураженні аміаком виникає серцебиття, порушення чистоти пульсу, важке дихання, печія, почервоніння та свербіння шкіри, різь в очах.
 При ураженні - винести на свіже повітря ураженого, при можливості зробити теплі водяні інгаляції вжити тепле молоко з боржомом або содою. При задусі - кисень, при спазмі голосової щілини - тепло на область шиї, теплі водяні інгаляції. При зупиненні дихання - штучне дихання. При попаданні в очі - негайне промивання їх водою з наступним використанням в очі вазелінового або оливкового масла. При ураженні шкіри - обливання чистою водою, з наступним покладенням компресів з 5% розчином ацетатної або лимонної чи соляної кислоти
Сірководень (H2S) Безбарвний газ з характерним запахом тухлих яєць. токсичний. важчий за повітря. легкозаймистий. здатний утворювати вибухові суміші з повітрям.
При концентраціях близьких до смертельних ( 0,23 г/м3 ) сірко-водень діє на людину так, що вона перестає відчувати його запах.

Особливо треба бути уважними при роботі у вигрібних ямах та каналізаційних колодязях, місцях видобутку нафти та газу, де ймовірність накопичення цієї речовини максимальна.
 Сірководень подразнююче діє на органи зору. крім подразнення очей він викликає світлобоязнь, що може бути попередженням про його наявність.
 В разі отруєння сірководнем - постраждалого слід винести на свіже повітря, забезпечити йому тепло і спокій, напоїти теплим молоком з содою, потім помістити в затемнене приміщення, накласти на очі примочки  з 3% розчину борної кислоти.  при тяжкому отруєнні, а також при утрудненому диханні дати постраждалому кисень, якщо необхідно - зробити штучне дихання.
Для осадження газу використовують розпилення води, а нейтра¬лізацію здійснюють за допомогою розчинів лугу, вапна чи соди.

Білий/
Жовтий
 фосфор Загоряється при контакті з киснем і при температурі 40о, утворюючи небезпечні продукти горіння Вдихання аерозолю смертельно небезпечне, викликає отруєння і ураження тканин. Білий/жовтий фосфор при контакті з повітрям горить, тому безпосередній контакт з речовиною неможливий.
Фосфорний ангідрид (оксид фосфору) Утворюється після загорання фосфору Менш небезпечний, ніж білий фосфор, але вдихання аерозолю може викликати незначні опіки органі вдихання і кашель
 Використання респіраторів, ватномарлевих пов`язок , захист тіла щільним одягом з натуральних тканин
Аерозоль фосфорної кислоти (хмара) Утворюється в результаті реакції оксиду фосфору з водяною парою – вона важча повітря, тому досить швидко осідає на землю, особливо з росою чи дощем Ураження можливе у радіусі 2-х кілометрів. Діє як кислотний дощ, але швидко входить в землю, де втрачає токсичність, перетворюючись у звичайне органічне добриво на наступний врожай При виникненні хмари не виходити на вулицю, не випускати тварин, щільно закрити вікна і двері, носити марлеві пов`язки, змочені розчином харчової соди(1 ч.л. на склянку води)
Фосфорна кислота Міститься в аерозолі (хмарі) Входить в землю, де залишається до наступного року. Якщо потрапляє в річку, не розчиняється, а поглинається ґрунтом. Якщо рослина - не «згоріла» під дією кислоти, її можна вживати в їжу (після промивання розчином харчової соди). Випас худоби на уражених місцях можливий після дощу чи декількох випадань роси.

Пам’ятка населенню про порядок дій при захоплені терористами заручників

ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЗАРУЧНИКАМИ:
1. Використовуйте найменший шанс, щоб уникнути полону. (Так деякі жертви "Норд-Оста" мали можливість покинути дім культури, але не зробили цього через нерішучість).
2. Повністю підкоряйтеся наказам терористів, а при визволені спецслужбами - виконуйте їх вказівки.
3. Не провокуйте терористів, пам'ятайте, що істеричні прояви заручників теж спонукають терористів до агресивних дій.
4. Тримайтеся гідно, не принижуйтесь, але не агресивно, не проявляйте зайвого героїзму.
5. Дітей влаштуйте у найвіддаленому місці і заблокуйте їх рухливість, щоб вберегти від випадкової кулі.
6. Не розпочинайте ніяких політичних та релігійних дискусій, найкраще вести себе непомітно, не виділяючись з натовпу.

ВАШІ ДІЇ ПРИ ВИЗВОЛЕННІ СПЕЦСЛУЖБАМИ:
1. Не біжіть назустріч визволителям - майте витримку.
2. Не чіпайте зброю терористів.
3. Чітко виконуйте всі накази рятівників.
4. Якщо застосовується сльозогінний газ - дихайте через зволожену тканину і швидко кліпайте очима, викликаючи сльози.

Поради керівникам закладів освіти.
Дії при загрозі виникнення терористичного акту

Момент виникнення: 
- повідомлення про закладений підривний пристрій;
- виявлення підривного пристрою чи предмету, схожого на підривний  пристрій.
1. Повідомити про те, що трапилось в Управління внутрішніх справ по телефону „102".
2. Евакуювати дітей і персонал із будівлі закладу (з перевіркою наявності і розміщення дітей, організацією передачі їх батькам).
3. Силами техперсоналу і вчителів організувати охорону будівлі школи з метою не допустити в приміщення закладу сторонніх до прибуття слідчо-оперативної групи УВС міста.
4. Привести в готовність всі засоби пожежогасіння в закладі.
5. При евакуації ввести в дію План дій по попередженню і ліквідації НС.
6. Зустріти слідчо-оперативну групу УВС і повідомити старшому:
- про наявність людей в закладі;
- передати план розміщення закладу і план розміщення приміщень закладу, по можливості вказати, де знаходиться підривний пристрій чи предмет, схожий на нього;
- передати інші відомості, які мають цінність для оперативної групи (хто міг зателефонувати про закладання підривного пристрою, залишити предмет, схожий на нього, хто із сторонніх осіб і з якою метою заходив до закладу  і т. ін.). 
7. Залишатися зі слідчо-оперативною групою до кінця обстеження будівлі закладу і виконувати вимоги старшого групи про відкриття приміщень чи запрошення учнів і вчителів для проведення слідчих дій.
8. До занять в закладі можна приступати тільки після видачі акту про відсутність підривного устрою в школі за підписом начальника слідчо-оперативної групи.

При захопленні дітей чи персоналу в заручники:

1. Негайно вивести не захоплений персонал та учнів із приміщення закладу (організувати перевірку учнів, вчителів і персоналу, передачу дітей батькам).
2. Повідомити про те, що сталося черговому по УВС за телефоном „102" і в службу порятунку за телефоном „101".
3. Уточнити місцезнаходження терористів і заручників, їх вимоги, психічний стан.
4. Організувати спостереження за закладом з метою не допустити проникнення в неї сторонніх.
5. Організувати зустріч слідчо-оперативної групи УВС, повідомити всі відомості, якими ви володієте про терористів, захоплених ними учнів. Передати слідчо-оперативній групі УВС план розміщення приміщень закладу.

ЯКЩО ВИ ПОТРАПИЛИ ПІД СТРІЛЯНИНУ:
1. Лягайте на підлогу або землю.
2. Ніколи не стійте біля вікон, навіть якщо вони зачинені.
3. Не піднімайтеся вище підвіконня.
4. Найнадійніше місце в квартирі - це ванна кімната
5. На вулиці спробуйте знайти будь-яке укриття: клумбу, сміттєзбірник, автомобіль.
6. Якщо не знайшли укриття - накрийте голову руками та ляжте на землю.

 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема