Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Авансові внески при виплаті дивідендів: куди можна врахувати


Головне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що порядок сплати авансових внесків при виплаті дивідендів передбачений п. 57.1 прим. 1 ст. 57 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Не зараховані у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів у попередніх звітних роках мають враховуватися у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток у наступних звітних (податкових) періодах до повного їх погашення.
Розрахунок зменшення нарахованої суми податку на прибуток на суму сплачених авансових внесків здійснюється у додатку ЗП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. (далі – Декларація).
При розрахунку зменшення нарахованої суми податку в рядку 16.4.1 Додатка ЗП до рядка 16 ЗП Декларації платник податків може враховувати залишок суми сплачених авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов’язання з цього податку та була відображена в Деклараціях, поданих за попередні звітні роки.
Що стосується врахування у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів платниками єдиного податку, які перейшли на загальну систему оподаткування, то з урахуванням положення п. п. 57.1 прим. 1.2 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 Податкового кодексу України сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню саме у зменшення нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у Декларації за такий податковий (звітний) період.
Тобто юридичні особи – платники єдиного податку, які сплачували авансовий внесок при виплаті дивідендів, а пізніше перейшли на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі Декларації за податковий (звітний) період, який для них починається з дати переходу на загальну систему, не можуть врахувати в Декларації у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів за час перебування на спрощеній системі оподаткування.

Відділ організації роботи
Головного управління ДФС у Тернопільській області
 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема