Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Відбулася інформаційно -роз'яснювальна нарада


 

 Сьогодні, 12 березня 2019 року, відбулася інформаційно -роз'яснювальна нарада щодо проведення перерахунку пенсії з 1 березня 2019 року і монетизації субсидій, яку очолила голова Чортківської райдержадміністрації Оксана Чайчук, та були запрошені начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик і директор Департаменту соціального захисту населення Тернопільської держадміністрації Вадим Боярський. На даному заході були присутні голова комісії з припинення діяльності Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Михайло Сташків, начальник Управління соціального захисту населення Чортківської РДА Володимир Цвєтков, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники банківських установ, територіального центру, сільські голови і секретарі сільських рад.
     Ігор Москалик розповів присутнім про перерахунок пенсії з 1 березня 2019 року, який проведено автоматично, відповідно до інфляції і зростання зарплат в країні, тобто осучаснення пенсій. Формула перерахунку залишається незмінною. Вона застосовувалась для осучаснення пенсій в жовтні 2017, за нею розраховуються новопризначені пенсії. За нею будуть автоматично переглядатися пенсії кожного року. При проведенні перерахунку з березня 2019 року показник середньої заробітної плати в Україні, який враховано для обчислення пенсії – 3764,40 грн., збільшився на 17 відсотків та склав 4404,35грн. В результаті проведеного перерахунку на виконання Закону України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідно до постанови КМУ № 124  від 20 лютого 2019 року, в Чортківському об'єднаному управлінні пенсія збільшилась для 49664 пенсіонерів на суму 24608,95 тис. грн., середній розмір 495,51 гривень.                                                                                                                                                                                    Очільник Головного управління наголосив: пенсійні виплати будуть проіндексовані для осіб, які мають великий трудовий стаж, однак через низьку заробітну плату одержують мінімальну пенсію. Так, громадянам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають необхідний страховий стаж: жінки – 30 років а чоловіки – 35 років (для осіб, яким пенсії призначені до 01.10.2011 – 20 і 25 років відповідно), і у яких загальний розмір пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) після перерахунку з 01.03.2019 не досягатиме 1669,20 гривень, встановлюватиметься одноразова доплата в сумі 2410,17 гривень. Виплата одноразової доплати зазначеним особам буде проведена рівними частинами у березні – 1205,09 гривень та у квітні – 1205,08 гривень.
    Вадим Боярський поінформував, що пенсіонери отримають допомогу від держави для оплати комунальних платежів за лютий 2019 року у березні разом з пенсією. Всі решта субсидіантів зможуть отримати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні Ощадбанку за пред'явленням паспорту та ідентифікаційного коду. В Тернопільській області є 105 тисяч одержувачів субсидій, з яких 60% - пенсіонери. Він підкреслив- призначається або субсидія, або пільга.. Таке поняття як обов'язковий платіж скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на свій розсуд.
    Всі отримали вичерпні відповіді на запитання.

Чортківське об'єднане управління
Пенсійного фонду України                                                  
 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема