Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну / Управління праці та соціального захисту населення / Напрями діяльності / Обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці

Забезпечення інвалідів транспортом та засобами реабілітації


Забезпечення засобами реабілітації

 

     Інваліди, які потребують за висновками ЛКК або індивідуальною програмою реабілітації спеціальних засобів пересування, індивідуальних пристроїв та інших засобів реабілітації, забезпечуються ними безкоштовно.

 

Перелік документів для отримання засобу реабілітації:

 

-         заява;

-         довідка ЛКК з поліклініки або індивідуальна програма реабілітації (оригінал);

-         копія паспорта 1,2,11 сторінки;

-         копія ідентифікаційного номера;

-         копія пільгового посвідчення.

 

Засоби реабілітації видаються на такі  строки експлуатації:

 

- коляска-важільна (дорожня)- на 3 роки,

- коляска-крісло (кімнатна) - на 4 роки,

- коляска-ліжко - на 4 роки,

- коляска малогабаритна - на 1 рік,

- милиці –на 3 роки,

- палиці на 2 роки,

Інвалідам без одної ноги, які не користуються протезами, милиці видаються на 1 рік.

 

Забезпечення інвалідів автомобілями

здійснюється відповідно до „Порядку забезпечення інвалідів автомобілями” затвердженого постановою Кабінету Міністрів

України  від 19 липня 2006р. № 999 та змінами до даної постанови затверджені постановою Кабінету Міністрів України

від 8 вересня 2010р. № 826

 

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації здійснює видачу спец автомобілів відповідно до черговості інвалідів їх категорії та модифікації автомобіля. Черговість на отримання автомобілів встановлюється на основі дати висновку органів медико-соціальної експертизи про встановлення інваліду показань для забезпечення його автомобілем.

Облік інвалідів ведеться в розрізі категорій за окремою нумерацією:

-   інваліди з правом першочергового забезпечення;

-   з правом на позачергове забезпечення;

-   з правом на забезпечення автомобілями в порядку загальної черги.

Облік інвалідів унаслідок трудового каліцтва ведеться окремо.

Автомобілі виділятимуться інвалідам безоплатно або на пільгових умовах з оплатою 30% чи 7 % вартості.

Отже, відповідно до вимог чинного законодавства , інваліди забезпечуються автомобілями з дотриманням черговості та в межах видатків, виділених з державного бюджету на ці цілі.

Незалежно від медичних показань право на забезпечення автомобілями мають інваліди І та ІІ групи з числа ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, а також громадяни, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, зокрема у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.

Після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції, строк експлуатації якого більше ніж 10 років, залишається члену сім”ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда.Автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, після смерті інваліда залишається у користуванні його сім”ї, якщо в ній є інвалід, який:

має підстави для забезпечення автомобілем згідно з пунктом 3 цього порядку ;

проживав і був зареєстрований на час смерті інваліда за місцем його проживання і реєстрації;

не має іншого автомобіля, у тому числі отриманого через головне управління соціального захисту або  управління виконавчої дирекції.

 Іншому члену сімї померлого інваліда, який проживає та зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда, автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, залишається у разі сплати ним до спеціального фонду державного бюджету.

   В іншому разі автомобіль повертається (вилучається ) головному управлінню соціального захисту або управлінню виконавчої дирекції у повному комплекті.

Водночас, ще одним із шляхів забезпечення потреби цієї категорії громадян в спецавтотранспорті є     гуманітарна допомога.

   Відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу» Комісія з питань гуманітарної допомоги При Кабінеті Міністрів України може визнати гуманітарною допомогою легкові автомобілі, які на момент ввезення на митну територію України були виготовлені не більше як 10 років тому, з об'ємом двигуна не більше як 1800 куб.см.

   Автомобілі надходять на адресу Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації із зазначенням конкретного прізвища інваліда, який перебуває на обліку для його отримання.

   Такі автомобілі інваліди отримують безкоштовно і незалежно від черги.

   Пошук автомобілів для інвалідів від іноземних донорів здійснюється інвалідами самостійно, а органи праці та соціального захисту населення надають їм допомогу в оформленні відповідних документів.

   Після смерті інваліда,  дитини-інваліда автомобіль,  визнаний гуманітарною   допомогою,  яким  інвалід  був  забезпечений  через головне управління соціального захисту і користувався менше ніж 10років,  може  бути  переданий  у  власність  одному з членів сім'ї інваліда за рішенням Комісії з питань  гуманітарної  допомоги  при Кабінеті  Міністрів  України  за умови сплати податків і зборів за ставками,  діючими   на   день   здійснення   митного   оформлення автомобіля."

   "Автомобіль, яким  інвалід  користувався  менше ніж 10 років, після смерті інваліда може залишитись у  користуванні  його  сім'ї безоплатно, якщо в ній є інвалід, у випадках зазначених  у п1.цієї сторінки.

   У разі  несплати  членом  сім'ї   інваліда,   дитини-інваліда податків  і зборів (обов'язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) головному управліннюДивіться також