Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну / Управління праці та соціального захисту населення / Напрями діяльності

Персоніфікований облік пільгових категорій населення


Відділ персоніфікованого обліку пільгових категорій

 

             Начальник відділу  - Захаревич Надія Василівна  тел. 2 12 92

 

 Основним завданням відділу є:

 

-           створення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРПу) – автоматизованого банку даних, створеного для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги відповідно до Законів України:

 

-         “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”,

-          “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”,

-         “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,

-          “Про  статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціального захисту”,

-         “Про міліцію”,

-         “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”,

-         “Про пожежну безпеку”,

-          “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”,

-         “Про освіту”,

-         “Основи законодавства про охорону здоров’я, Основи законодавства про культуру”,

-         “Про соціальний захист дітей війни”,

-         “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”  та ін.;

-         організація збирання , систематизації і зберігання інформації про пільговиків;

-          забезпечення її автоматизованого використання для контролю за відомостями, які подаються підприємствами та організаціями,  що надають послуги для розрахунків за надані     пільговикам послуги;

-         призначення та виплата  компенсації на тверде паливо і скраплений газ;

-         проведення інформаційно- роз’яснювальної роботи з питань, що стосуються компетенції відділу;

-         складання звітності з питань діяльності відділу;

-         забезпечення контролю  за цільовим використанням бюджетних коштів.

 

Для включення до ЄДАРПу пільговик подає:

-         копію паспорту,

-         копію довідки  про  присвоєння  ідентифікаційного  номера  у  Державному реєстрі  фізичних  осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів,

            -  копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї

на  пільги  (з  пред'явленням  оригіналів  цих  документів),

-        довідку  про  склад  сім'ї,  а також надає   інформацію   про характеристику  житла  та  послуги,  щодо  отримання  яких він має пільги  та  реально  ними користується.

 

 

Витяг з П О С Т А Н О В И

від 29 січня 2003 р. N 117

 

Про Єдиний державний автоматизований реєстр

осіб, які мають право на пільги

 

6. Пільговик,  який  має  право  на конкретну пільгу згідно з кількома законами України, включається до Реєстру як пільговик, що користується  цією  пільгою згідно з одним Законом України за його вибором.

     У разі коли фізична особа,  яка має і використовує  право  на пільги  на підставі одного із законів України,  використовує також своє право на інші пільги як член сім'ї пільговика, який має право на  пільги згідно з іншими законами,  ця фізична особа включається до Реєстру також як член сім'ї пільговика.

 

     7.У    разі    зміни    місця    проживання    в    межах адміністративно-територіальної     одиниці,     яку     обслуговує уповноважений  орган,  пільговик  або  його  законний  представник повинен повідомити його про це письмово.

     У разі  зміни  зареєстрованого  місця  проживання поза межами адміністративно-територіальної  одиниці  пільговик  знімається   з обліку в уповноваженому органі за попереднім зареєстрованим місцем проживання  та  стає  на  облік  за  новим  зареєстрованим  місцем проживання.

     Уповноважені органи   за   попереднім  зареєстрованим  місцем проживання пільговика закривають його персональну облікову  картку та  видають  пільговику  довідку  про зняття з обліку,  а за новим зареєстрованим місцем проживання відкривають нову облікову  картку з дати реєстрації пільговика.

 

     8. У разі коли у складі сім'ї пільговика відбулися зміни,  що потребують  коригування  включеної  до  Реєстру  інформації,   він повідомляє про це уповноважений орган.

 

До уваги багатодітних сімей району!

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей” (набирає чинності 1 січня 2010 року) внесено зміни до Закону України “Про охорону дитинства”, згідно з якими передбачено надання багатодітним сім’ям пільг з оплати житлово- комунальних послуг, абонентної плати за користування телефоном, а дітям з багатодітних сімей – безплатного проїзду у міському та приміському транспорті.

З 16 червня 2011 року внесено зміни до Закону України “Про охорону дитинства”. Абзац 11 ст. 1 цього закону викладений в такій редакції :

     “багатодітна  сім'я  -  сім'я,  в  якій  подружжя  (чоловік та жінка)  перебуває  у  зареєстрованому  шлюбі,  разом  проживає  та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати),  який (яка) проживає  разом  з  трьома  і більше  дітьми  та  самостійно їх виховує.  До складу багатодітної сім'ї включаються також діти,  які  навчаються  за  денною  формою навчання   у   загальноосвітніх,   професійно-технічних  та  вищих навчальних закладах,  - до закінчення навчальних закладів,  але не довше  ніж до досягнення ними 23 років; “   

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», документом, що підтверджує статус багатодітної сім’ї і дітей з такої сім’ї та їх право на отримання пільг є посвідчення “Багатодітної сім’ї”.

Для виготовлення або продовження терміну дії посвідчення небхідно звернутись в відділ у справах сімї, молоді та спорту Теребовлянської райдержадміністраціії.Дивіться також