Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

24.10.2014 Вплив працевлаштування пенсіонера на розмір його пенсії


Працевлаштування пенсіонерів впливає на розмір, зокрема, спеціальних пенсій. Із жовтня 2011 року виплату спеціальних пенсій (державним службовцям, науковим працівникам, депутатам, працівникам органів прокуратури та суду, органів місцевого самоврядування, журналістам) у разі повторного працевлаштування на відповідні посади здійснюють у розмірі трудової пенсії і поновлюють у розмірах, визначених у спеціальних законах, вже після звільнення. Якщо пенсіонер працюватиме не на посаді, що дає право на призначення спеціальної пенсії, розмір пенсії не зміниться.

 Деякі види пенсій, які призначають до досягнення пенсійного віку, - за вислугу років, зі скороченням пенсійного віку (відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»), до 01.01.2015 року жінкам, яким виповнилося 55 років та наявності страхового стажу 30 років, - у разі працевлаштування взагалі не виплачують. Їх виплату поновлюють після звільнення з роботи чи припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу.

Пенсіонер втрачає статус такого, що не працює, не лише за умови працевлаштування на роботу за трудовим договором (контрактом), а й тоді, коли переходить до категорії зайнятого населення. Наприклад, у разі укладення цивільно-правового договору з виконання робіт (надання послуг), реєстрації фізичною особою – підприємцем. Єдиний виняток – робота, пов’язана з організацією підготовки та проведення виборів. Таку роботу не вважають працевлаштуванням, і вона не впливає на розмір пенсії.

Також варто мати на увазі, що в разі працевлаштування на умовах трудового договору (контракту) припиняється автоматична індексація пенсії. У разі влаштування на роботу на місяць і більше індексацію пенсії здійснюють після індексації заробітної плати.

Про свою зайнятість пенсіонер зобов’язаний повідомити Пенсійний фонд, у якому перебуває на обліку, протягом 10 днів. До того ж потрібно подати довідку з місця роботи чи органу державної реєстрації, трудову книжку або договір цивільно-правового характеру тощо. Після цього розмір пенсії перераховують і в разі виявлення переплати пропонують повернути її добровільно, інакше переплачені кошти утримують із пенсії відповідно до рішення органу Пенсійного фонду або суду. Переплату утримують із пенсії в розмірі, що не перевищує 20% від її загальної суми.

Своєчасне повідомлення про зайнятість і звільнення (припинення реєстрації як фізичної особи – підприємця, припинення дії договору цивільно–правового характеру тощо) дозволить органам Пенсійного фонду своєчасно здійснювати належні перерахунки пенсій відповідно до законодавства й забезпечить отримання пенсіонерами пенсії в повному обсязі.