Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

04.11.2014 Легалізація трудових відносин забезпечить соціальні гарантії працівника


      Коли мова йде про Пенсійний фонд, це відразу асоціюється з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно,  управління Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі, виконуючи важливу соціальну функцію, забезпечує своєчасну виплату пенсій та допомог  18584  громадянам району. Пенсійні виплати постійно зростають, тому наша робота  спрямована на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення та підвищення заробітної плати.

       Своєчасна та повна сплата внесків до Пенсійного фонду України – обов’язок кожного роботодавця! Однак,  на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію -  виплачують людині певний  розмір заробітної плати,  а відрахування   єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду здійснюють із суми, що значно менша за отриману тією чи іншою особою.

       Виплата заробітної плати в «конвертах» позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як:  оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах;  виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи.  Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий  стаж  та можливість  одержання заробленої  пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством. Роботодавець , використовуючи такі схеми, економить , виплачуючи лікарняні, відпускні та компенсацію при звільнені лише із суми офіційної зарплати, тощо.

      Управлінням Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі  проводяться  інформаційні заходи щодо роз’яснення негативних наслідків отримання заробітної плати «у конвертах», але і самі працівники повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог  законодавства.

      Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та  відрахувань єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець ,   щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у  одержанні справедливо заробленої пенсії.  І робити це потрібно не  тоді, коли   вже досягнуто пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.

      На сьогоднішній день автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому особисто в управліннях Пенсійного фонду України за місцем проживання  одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. При  виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом  до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.   

      У Пенсійному фонді України налагоджено інформування застрахованих осіб через спеціальне устаткування - інформаційні кіоски, за допомогою яких  при наявності страхового свідоцтва про соціальне страхування або пластикового пенсійного посвідчення можна перевірити стан облікової чи пенсійної справи та пересвідчитись щодо відображених в них  даних.  Такий кіоск розміщено і у нашому управлінні. 

      Шановні громадяни!  Вимагайте виплату заробітної плати відповідно до законодавства  - прозоро і відкрито. Не позбавляйте себе достойної пенсії в майбутньому та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством.

Управління Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі