Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

17.11.2014 Недоотримана пенсія


         Недоотримана пенсія — це виплати, які пенсіонер не встиг отримати за життя. Відповідно до вимог Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” й Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, належну пенсіонерові суму пенсії, яку він не одержав через свою смерть, виплачують членам його родини. Під час розрахунків суми враховують місяць, коли пішов із життя пенсіонер.

          Недоотриману пенсію мають право одержати члени сім”ї, які проживали разом із пенсіонером на день його смерті, Також мають право на цю пенсію й непрацездатні члени родини, що були на утриманні померлого пенсіонера. І в цьому разі не має значення, проживали вони разом чи ні. До непацездатних членів родини належать чоловік або дружина, батько або мати, якщо вони інваліди або досягли пенсійного віку. Також непрацездатними членами родини є діти, що не досягли 18 років або старші, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.

           Особам, яким належить виплата недоотриманої пенсії, необхідно протягом шести місяців від дня смерті або оголошення пенсіонера померлим звернутися в територіальне управління Пенсійного фонду, де померлий перебував на обліку, з приводу виплати суми пенсії. В цьому випадку необхідно звернутися із заявою та надати наступні документи — свідоцтво про смерть пенсіонера, докумети, що підтверджують родинні стосунки, довідки уповноважених органів за місцем проживання, зокрема органів місцевого самоврядування, або інші документи, котрі підтверджують проживання з пенсіонером на день його смерті.

            Непрацездатні члени родини, які не проживали разом із померлими, подають документи, які засвідчують, що вони перебували на утриманні померлого пенсіонера. Такими документами можуть бути, наприклад, довідка уповноважених органів за місцем проживання або рішення суду. Якщо по недоотриману пенсію звертаються одразу кілька членів родини, тоді суму пенсії ділять між ними порівну.

           Якщо у шестимісячний термін ніхто не звернувся за даною виплатою, тоді сума ввійде до складу спадщини. І для її виплати людям потрібно буде надати свідоцтво про право на спадщину, яке видають нотаріуси через півроку від дати смерті людини.