Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

28.11.2014 Легалізація трудових відносин забезпечить соціальні гарантії працівника


      Управління Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі, виконуючи важливу соціальну функцію, забезпечує своєчасну виплату пенсій та допомог  18609  громадянам району. Пенсійні виплати постійно зростають, тому наша робота  спрямована на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення та підвищення заробітної плати.

       Своєчасна та повна сплата внесків до Пенсійного фонду України – обов’язок кожного роботодавця! Однак,  на жаль, деякі роботодавці виплачують людині певний  розмір заробітної плати,  а відрахування   єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду здійснюють із суми, що значно менша за отриману тією чи іншою особою.

       Виплата заробітної плати в «конвертах» позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як:  оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах;  виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи.  Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий  стаж  та можливість  одержання заробленої  пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством. Роботодавець , використовуючи такі схеми, економить , виплачуючи лікарняні, відпускні та компенсацію при звільнені лише із суми офіційної зарплати, тощо.

      Управлінням Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі  проводяться  інформаційні заходи щодо роз’яснення негативних наслідків отримання заробітної плати «у конвертах», але і самі працівники повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог  законодавства.

      На сьогоднішній день автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому особисто в управлінні Пенсійного фонду України за місцем проживання  одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. При  виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом  до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.   

      В Управлінні  Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі налагоджено інформування застрахованих осіб через спеціальне устаткування - інформаційний кіоск, за допомогою якого  при наявності страхового свідоцтва про соціальне страхування або пластикового пенсійного посвідчення можна перевірити стан облікової чи пенсійної справи та пересвідчитись щодо відображених в них  даних.