Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

05.12.2014 Реалізація та захист прав людини з питань, що стосуються діяльності управління Пенсійного фонду в Теребовлянському районі


Статтею 46 Конституції України передбачено, що Україна як соціальна держава, забезпечує право громадян на належні, безпечні і здорові умови праці, соціальний захист, що включає право на пенсійне забезпечення громадян. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов’язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.
Права людини можуть бути здійсненими лише за наявності певних юридичних засобів, наприклад, право на соціальне забезпечення неможливо реалізувати без встановленої відповідної юридичної процедури. Крім того, володіння потрібною інформацією допомагає краще реалізовувати свої права і законні інтереси в усіх сферах суспільного життя.
Для Пенсійного фонду України належний рівень проінформованості населення щодо своїх прав та обов’язків є запорукою успішного втілення державної політики у сфері пенсійного забезпечення, відповідно і соціального спокою.

А отже, своєчасне і зрозуміле інформування про зміни в пенсійному законодавстві, права і обов’язки громадян – важлива частина діалогу ПФУ із суспільством. В зв’язку з чим, управління Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі проводить роз`яснювальну роботу через засоби масової інформації: районну газету “Воля”, місцеве радіо. Важливими джерелами інформації, яка найбільш широко висвітлює приорітети державної пенсійної політики та стану її реалізації є офіційні періодичні видання Пенсійного фонду України „Пенсійний кур’єр” та „Вісник Пенсійного фонду України”, на сторінках яких читач знайде багато інформації щодо питань пенсійного забезпечення громадян, реалізації прав та виконання обов’язків роботодавців та застрахованих осіб, а також отримає відповіді фахівців на різні проблемні питання.

Конституція України зазначає, що кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права й свободи від порушень і протиправних посягань.
На сьогоднішній день існує законодавча база для практичної реалізації громадянами наданого їм Конституцією України права на звернення. Це насамперед Закон України від 02.10.1996 року №47 “Про звернення громадян”.

З метою більш повної реалізації прав громадян, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо пенсійного забезпечення, спеціалістами управління постійно здійснюються особисті та виїзні прийоми, які проводяться у відповідності до затверджених графіків. Особлива увага приділяється розгляду звернень громадян і забезпеченню першочергового особистого прийому жінок, яким присвоєно почесне звання “Мати-героїня”, інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України .
Реалізація конституційних прав громадян, захист прав людей з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України, підвищення якості обслуговування – ось основні пріоритети роботи Пенсійного фонду України.