Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

19.12.2014 Продовження та припинення пенсійних виплат, або зміни розміру пенсії


Законом встановлено, що у разі зміни групи інвалідності пенсія в но­вому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.

Якщо особа визнана інвалідом нижчої групи, пенсія виплачується за попередньою групою до кінця місяця, у якому змінено групу інвалідності.

У разі визнання особи, яка пройшла повторний огляд, здоровою^пенсія виплачується до кінця місяця, по який встановлено інвалідність.

Якщо особа не з'явилася в органи медико-соціальної експертизи на повторний огляд у визначений для цього строк, виплата пенсії по інвалід­ності зупиняється з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому вона мала з'явитися на повторний огляд.

Якщо строк повторного огляду медико-соціальної експертизи інва­лідом пропущено через поважні причини або якщо визнано його знову інвалідом, виплата пенсії по інвалідності відновлюється з дня, з якого при­пинено виплату, до дня повторного огляду, але не більш ніж за три роки, якщо орган медико-соціальної експертизи визнає її за цей період інвалі­дом. Якщо ж під час повторного огляду інваліда переведено на іншу групу інвалідності (вищу або нижчу), пенсія за зазначений період виплачується за попередньою групою інвалідності.

Якщо виплату пенсії інвалідові було припинено у зв'язку з відновлен­ням здоров'я або якщо він не отримував пенсії через нез'явлення на по­вторний огляд без поважних причин, то в разі наступного визнання його інвалідом виплата раніше призначеної пенсії поновлюється з дня вста­новлення інвалідності знову, за умови, що після припинення виплати пен­сії минуло не більше п'яти років. Якщо минуло більше п'яти років, пенсія призначається знову на загальних підставах.

Органи медико-соціальної експертизи зобов'язані повідомляти тери­торіальні органи Пенсійного фонду в порядку, встановленому законодав­ством, про результати повторного огляду осіб, яким призначено пенсію по інвалідності, та про нез'явлення цих осіб на зазначений огляд.