Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

24.12.2014 Про призначення пенсії


 Я народилася 24.02.1959, маю понад 30 років страхового стажу. Чи можна мені призначити пенсію з 01.12.2014 і на скільки відсотків буде зменшено її розмір? Чи можливо в подальшому здійснити перегляд цього відсотка?

 

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років та за наявності страхового стажу, не меншого 15 років.

До досягнення віку, встановленого в абз. 1 цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки, які народилися, зокрема, у період із 1 жовтня 1958 року до 31 березня 1959 року, після досягнення віку 57 років 6 місяців.

Згідно з п. 7-2 Прикінцевих положень Закону, до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу, не меншого 30 років, і за умови звіль­нення з роботи. У цьому випадку розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 і з урахуванням ст. 28 цього Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

У разі призначення непрацюючій жінці, яка народилася 24.02.1959, пенсії за віком із 01.12.2014, тобто на 21 місяць раніше досягнення пенсійного віку, розмір її пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 і з урахуванням ст. 28 цього Закону, буде зменшено на 10,5%.

Коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого ст. 26 цього Закону, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення віку, передбаченого ст. 26 цього Закону, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію, а відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, протягом яких особа продовжувала працювати і відмови­лася від отримання пенсії.

Крім того, відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянутий з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого ст. 26 цього Закону,продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.