Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

25.12.2014 Право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу»


У грудні 2014 року досягаю віку, який дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Як розраховується пенсія державного службовця

 

Порядок визначення заробітку під час призначення пенсій у порядку та на умовах, визначених Законом України «Про державну службу», затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31 травня 2000 року (далі - Порядок).

Згідно з Порядком під час призначення пенсій державним службовцям посадовий оклад, надбавка за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, що склалися на час звернення за призначенням пенсії.

Розмір же інших виплат (окрім посадових окладів, надбавки за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи, яка дає право на цей вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60.

Для обчислення пенсії державного службовця дописувач має надати дві довідки про заробітну плату за формами, затвердженими постановами правління Пенсійного фонду України, а саме: довідка про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України №15-1 від 4 вересня 2013 року, та довідка про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України №5-1 від 14 лютого 2011 року. На підставі наданих довідок проводиться обчислення пенсії державного службовця.

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про державну службу” пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70% від суми їхньої заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не були державними службовцями, - у розмірі 70% від заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено відповідні внески.