Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

30.12.2014 Пенсія за вислугу років і праця


Отримую пенсію за вислугу років як медичний працівник. Чи можу я в період отримання пенсії за вислугу років працювати медсестрою у дитячому садочку заводу неповний робочий день?

Умовою для призначення пенсії за вислугу років є наявність спец стажу роботи на посадах та в закладах не менше 25 років. Згідно зі ст. 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення»,пенсії за вислугу років призначаються при звільненні з роботи, яка дає право на цю пенсію.

Перелік таких посад і закладів затверджений постановою Кабінету Міні­стрів України № 909 від 04 листопада 1993 року (зі змінами) (далі - Перелік).

У примітках 1-1 та 2 відповідно передбачено, що лікарі та середній медичний персонал (незалежно від назви посад), які працюють у навчальних закладах і установах, перелічених у розділі 1. Освіта (дитячі садочки там передбачені як дошкільні навчальні заклади), відносяться до осіб, які мають право на пенсію за вислугу років. Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим Переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.

Для призначення пенсії за вислугу років законодавство не вимагає зайнятості на цій посаді повний робочий день.

Отже отримувати пенсію за вислугу років, водночас працюючи на посаді медичної сестри в дитячому садочку, ви не маєте права.

Разом з тим ви маєте право призупинити виплату пенсії за вислугу ро­ків у зв'язку з працевлаштуванням за спеціальністю. Для цього необхідно подати відповідну заяву та витяг з трудової книжки про зарахування на посаду до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання.

В разі звільнення виплата пенсії буде поновлена на наступний день після звільнення з роботи за спеціальністю. Для цього ви маєте звернутися до того ж управління ПФУ з вказаними вище документами.