Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

31.12.2014 Пенсія за вислугу років


Працюю в професійно-технічному училищі на посаді старшого майстра (починав з майстра) з 1988 року по сьогоднішній день. Чи маю я право на пенсію за вислугу років?

Пунктом «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що право на пенсію за вислугу років мають право працівники освіти при наявності спеціального стажу роботи 25 років за Переліком, що затверджується у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №909 від 04.11.1993 (зі змінами).

Переліком передбачено, що у професійно-технічних навчальних закладах право на пенсію за вислугу років мають: директори, їхні заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, старші майстри виробничого навчання, майстри виробничого навчання, викладачі, педагоги професійного навчання, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.

Отже, якщо ви у профтехучилищі працювали на посаді майстра чи старшого майстра виробничого навчання не менше 25 років, за умови звільнення з цієї посади ви матимете право на призначення пенсії за вислугу років.