Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

06.01.2015 Вік при виході на пенсію


Працюю в органах місцевого самоврядування, маю стаж 34 роки, виховала дитину-інваліда. У якому віці можу піти на пенсію?

Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення ними 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. Слід зауважити, що до категорії інвалідів з дитинства належать також діти- інваліди віком до 16 років.

Згідно зі ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Крім того, посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування вісім років і більше або протягом повних двох і більше скликань, починаючи зі скликання 1990 року, за винятком припинення повноважень через причини, визначені ст. 78, п.п. 2,3,4 частини першої, частиною другою ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.п. 1,2,6 частини першої і п. 1 частини другої ст. 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», за наявності страхового стажу, зокрема для жінок 30 років, призначається пенсія відповідно до цього Закону, незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії.

Ст. 37 Закону України «Про державну службу» передбачено, що правом на одержання пенсії державного службовця користуються жінки, які досягли пенсійного віку, встановленогост.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу не менше 30 років,у тому числі стажу державної служби не менше 10 років, та за умови, що на час досягнення пенсійного віку вони працюють на державній службі.

Отже, після досягнення 50-річного віку дописувачка як мати інваліда з дитинства за наявності 15 років страхового стажу може розраховувати на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Після досягнення віку, визначеного ст. 26 цього Закону, та при дотриманні вимог, передбачених ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», дописувачка матиме право на пенсію як посадова особа органу місцевого самоврядування.