Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

08.01.2015 Звичайна пенсія та наукова


Я звільнився з посади наукового працівника до досягнення 60-річного віку. Чи можна мені оформитися на звичайну пенсію, а після досягнення 62 років - на наукову?

Ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що право на призначення пенсії за віком мають, зокрема, чоловіки після досягнення віку 60 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Пенсійне забезпечення наукових працівників регулюється ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі - Закон). Згідно з Законом пенсія науковому (науково-педагогічному) працівникові призначається за наявності страхового стажу, зокрема для чоловіків - 35 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років після досягнення 62-річного віку.

До досягнення 62 років право на пенсію за віком мають чоловіки - наукові і науково-педагогічні працівники 1955 року народження і старші після досягнення ними:

-60років-що народилися по31 грудня 1952 року;

-60 років 6 місяців - що народилися з 1 січня 1953  року по 31 грудня 1953 року;

-61 року - що народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року;

-61 року 6 місяців - що народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.

 

Пенсії науковим та науково-педагогічним працівникам призначаються в розмірі 80% від суми заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, що визначається відповідно до ст. 23 Закону та частини другої ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).

Право на призначення пенсії відповідно до Закону мають особи, які на момент звернення за призначенням пенсії працюють на будь-яких посадах на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та мають стаж наукової роботи, передбачений частиною другою цієї статті (для чоловіків 20 років).

Отже, дописувач після досягнення 60-річного віку має право на отримання пенсії за віком, розмір якої визначатиметься за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а після досягнення віку, який дає право на призначення наукової пенсії, та за наявності страхового стажу 35 років, у тому числі наукового стажу 20 років, за бажанням, може оформити пенсію відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».