Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

10.02.2015 Про зміни в пенсійному забезпеченні членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців


Управління Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі інформує про зміни в пенсійному забезпеченні членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців.

а)Законом України  від 20.05.2014 №1274-VІІ “Про внесення зміни до статті 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” внесено зміни до пункту “а” статті 36 вищезгаданого Закону, а саме  пункт “а” статті 36 викладено в такій редакції: “Членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, які є непрацездатними та перебували на утриманні загиблого (померлого) годувальника (при цьому дітям та іншим особам, зазначеним в абзаці другому статті 30 цього Закону, незалежно від того, чи перебували вони на утриманні загиблого (померлого) годувальника), - 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 процентів на кожного непрацездатного члена сім’ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків”.

б)Законом України  від 20.06.2014 №1542-VІІ “Про внесення зміни до статті 37 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” внесено зміни до статті 37 вищезгаданого Закону, а саме статтю 37 викладено в такій редакції:  “Пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність”.

Перерахунок пенсії особам які отримують пенсію по втраті годувальника відповідно до  Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, в зв'язку з набранням чинності вищезгаданих Законів, проведений в грудні 2014 року і пенсія за січень 2015 року виплачена в перерахованих розмірах.

2. Перелік документів необхідних для призначення  пенсії по втраті годувальника  відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких  інших осіб”.

1.Особам які вже отримували такі пенсії по втраті годувальника:

- довідка атестат з Управління Пенсійного фонду України по місцю проживання про припинення виплати своєї пенсії;

- копія свідоцтва про смерть;

- копія свідоцтва про шлюб;

- копія паспорту;

-копія ідентифікаційного номера;

- довідку з Ощадбанку.

Особам, які припинили виплату  пенсії по втраті годувальника до 01.01.2007, документи  необхідно подавати до уповноваженого  органу силових міністерств та відомств.

2. Особам які оформляються вперше на пенсії по втраті годувальника:

- довідка атестат з Управління Пенсійного фонду України по місцю проживання про припинення виплати своєї пенсії (або про те що пенсія не виплачується);

- копія паспорту;

-копія ідентифікаційного номера;

- довідку з Ощадбанку;

- копія свідоцтва про смерть;

- копія свідоцтва про шлюб (для батьків - копія свідоцтва про народження померлого);

- довідка з місця проживання про перебуванні на утриманні померлого (якщо годувальник  загинув (помер) під час проходження служби (виконання службових обов'язків довідка не потрібна).

Особам, які оформляють пенсію по втраті годувальника, якщо годувальник помер до 01.01.2007, документи  необхідно подавати до уповноваженого  органу силових міністерств та відомств.

 

Пенсія призначається з дня звернення.