Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

24.02.2015 Виплата пенсії за довіреністю


Якщо людина з якигось причин не може особисто отримувати пенсію, вона може написати довіреність на конкретну особу, щоб та отримувала її гроші, адже відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону України “Про загальнообов'язкове пенсійне страхування” пенсія може виплачуватися за довіреністю.

 

Довіреність на одержання пенсії засвідчується нотаріально. Довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування.

Строк дії довіреності визначає сама особа, наприклад, один, три чи п'ять років. Але щороку пенсіонер має особисто подавати в органи Пенсійного фонду заяву на продовження виплати пенсії за довіреністю. Така вимога спрямована на унеможливлення випадків незаконного отримання пенсійних виплат третіми особами. Також слід пам'ятати, що довіреність без зазначення дати її вчинення вважається недійсною.

Якщо пенсіонер з якихось причин не може особисто поновити заяву про отримання грошей за довіреністю і не отримує призначену пенсію протягом шести місяців поспіль, виплата пенсії припиняється. Для відновлення виплати пенсіонерові потрібно звернутися з заявою про поновлення виплат в органи Пенсійного фонду.

Відповідно до п. 1.5. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», заява про виплату пенсії за довіреністю, строк дії якої більше одного року, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України, через кожний рік дії такої довіреності.

Проте існують певні обмеження. Нараховані пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно, виплачуються за минулий час, але не більш ніж за три роки до дня звернення (ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»). Тобто, якщо людина не отримувала пенсії впродовж п'яти років, то вона матиме право отримати гроші тільки за останні три роки.

Під час виплати пенсії за довіреністю перевіряється правильність її оформлення і виплачуються гроші особі, на яку оформлено документи.