Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

05.03.2015 Про запис в трудовій книжці


Я п'ять років проводила діяльність як ФОП. Тепер вирішила припинити власну справу, зняти себе з реєстрації як ФОП і шукати роботу як найманий працівник. Яким чином я маю оформити свою трудову книжку за цей період роботи? Можу я сама зробити запис чи треба звернутися до центру зайнятості?

 

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Під час ведення діяльності громадянин-підприємець ні з ким не перебуває у трудових відносинах і це означає, що трудова книжка на нього не ведеться, оскільки ведення трудових книжок передбачено на працівників, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях або у фізичної особи (ст. 48 КЗпП України).

А от страховий стаж вам зараховувався. Адже згідно з п. З частини першої ст. 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності, з осіб на ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню. Законом встановлено, що право на пенсію мають всі громадяни України, застраховані у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і які досягли відповідного пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку та мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж.