Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

06.03.2015 Коли звертатися щодо призначення пенсії за віком із якого терміну її призначають


Відповідно до статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон), пенсію призначають із дня звернення за її призначенням, крім тих випадків, коли пенсію призначають з більш раннього терміну, зокрема: пенсію за віком призначають з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо особа звернулася за її призначенням не пізніше як через три місяці з дня досягнення нею пенсійного віку.

Звернутися з приводу призначення пенсії можна в будь-який час після виникнення права на пенсію але не раніше як за місяць до досягнення пенсійного віку.

Документа про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду й не пізніше як через 10 днів з дня їх надходження ухвалює рішення про призначення (перерахунок) або відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Днем звернення вважають день прийняття управлінням Пенсійного фонду заяви про призначення пенсії.

У разі якщо до заяви про призначення пенсії додано не всі належні документи, орган, який призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи потрібно подати додатково, про що в заяві роблять відповідний запис. Якщо їх буде подано не пізніше як через три місяці з дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважають день прийняття заяви про призначення пенсії.

Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, на її бажання пенсію призначають на підставі таких документів. У разі надходження додаткових документів у визначений термін розмір пенсії переглядають із дня призначення. Якщо додаткові документи надійшли пізніше як через три місяці з дня повідомлення про необхідність їх подання, пенсію перераховують з термінів, передбачених у частині четвертій статті 45 Закону.