Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

09.04.2015 Компенсація за збільшення пенсійного віку


Чи передбачено певну компенсацію за те, що пенсійний вік жінкам збільшено?

 

Так, жінкам, які народилися у період з 1 жовтня 1956 року по 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію при досягненні підвищеного пенсійного віку встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до ст. 27 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в розмірі 2,5% за кожні шість місяців пізнішого виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.

 Наприклад, жінка народилася 10 жовтня 1957 року. За ст. 26 Закону її пенсійний вік становить 56 років і 6 місяців. Тобто її пенсійний вік збільшений на один рік шість місяців. Припустимо, що розмір її пенсії, обчислений від заробітку та стажу (ст. 27 Закону), становить 1254 грн. Її пенсію підвищено на 7,5%, тобто розмір щомісячного підвищення дорівнює 94 грн. 05 коп.

Якщо ж, наприклад, жінка народилася 25.04.1961 року і піде на пенсію при досягненні 60-річного віку, то її пенсія буде підвищена на 25%.

 Водночас пенсійний вік жінок, які народилися після січня 1962 року, теж 60 років, але для них компенсатор вже не діє.