Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

10.04.2015 Перерахунок пенсії


Чи здійснюють перерахунок пенсії з урахуванням набутого після її призначення стажу, якщо подавалась звітність до Пенсійного фонду?

 

Перерахунок пенсій здійснюють на підставі поданої пенсіонером заяви. Це передбачено в пункті 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22.

Справді, відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (у редакції, чинній із 01.10.2011 р.), у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії здійснюють з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) незалежно від перерв у роботі. Перерахунок здійснюють із заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію.

На бажання пенсіонера перерахунок пенсії здійснюють із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього закону (за весь страховий стаж після 01.07.2000 р. до місяця звернення щодо перерахунку чи за будь-які 60 місяці стажу роботи до 01.07.2000 р. і за весь страховий стаж після цієї дати до місяця звернення з приводу перерахунку пенсії), із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховували під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії здійснюють не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 зазначеного закону (для чоловіків — 35 років, а для жінок — 30 років), за його заявою здійснюють відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після її призначення (попереднього перерахунку), з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюють не раніше за день, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Однак ці норми не поширюються на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених у Законі України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли віку, визначеного у статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Варто нагадати, що страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок. А мінімальний страховий внесок — це сума коштів, яку визначають розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених законодавством на місяць, за який нараховують заробітну плату (дохід). Страховий стаж після 01.01.2004 р. обчислюють за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.