Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

14.04.2015 Пенсія дружини військовослужбовця


Чи має право дружина військовослужбовця на пенсію за віком, якщо її стаж менший як 15 років?

 

Для призначення пенсії за віком жінкам за чинним законодавством потрібно не менше 15 років страхового стажу.

Відповідно до п.13 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №637 від 12 серпня 1993 року (зі змінами), період проживання дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їхнього працевлаштування за спеціальністю, підтверджується довідками (додаток № 4 до Порядку), виданими командирами (начальниками) військових частин, військово-навчапьних (навчальних) закладів, підприємств, установ і організацій у порядку, що визначається Міноборони.

При цьому для дружин військовослужбовців, звільнених з дійсної військової служби до 1 січня 1990 року, період проживання з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їхнього працевлаштування за спеціальністю, підтверджується довідками, які видаються військовими комісаріатами.

Отже, періоди проживання з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їхнього працевлаштування за спеціальністю, за наявності згаданих вище підтвер- джувапьних документів, зараховуються до страхового стажу за умови, що ці періоди були до 01.01.2004 року.