Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

14.05.2015 Уряд анонсував нову пенсійну реформу, яка має запрацювати на повну потужність вже від 1 січня 2017 року


До того часу слід навести лад в існуючій солідарній системі виплат, ліквідувати спеціальні пенсії та, врешті, запровадити накопичувальну систему. Експерти схвалюють, що Міністерство соціальної політики взялось за неповоротку пенсійну систему: український ринок до цього готовий.

Українці отримуватимуть пенсії за новою системою. Мова йде про те, що спершу потрібно навести лад у діючій солідарній системі забезпечення. Зараз, фактично, діє принцип взаємодопомоги поколінь: економічно активне та працездатне населення відраховує певну частину доходу на утримання пенсіонерів. Цей підхід змінять і з 1 січня 2016 року пенсії для держслужбовців, депутатів та прокурорів нараховуватимуть за тим же законом, що і решті українців. Привілеї залишаться тільки у військових.


Друга серйозна зміна – запровадження накопичувальної системи. Мова іде про те, що страховий внесок відраховуватиметься на рівні 2% у 2017 році, а до 2022 він збільшиться до 7%. Паралельно з цим зменшуватимуть розмір нарахувань за заробітну плату, яку роботодавець відраховує за кожного працівника до Пенсійного фонду. Запроваджувати цей принцип почнуть із 1 січня 2017 року. Накопичувальна система для людей, що молодші за 35 років, буде обов'язковою, а для старших – за бажанням.

Пенсійна реформа передбачає перехід на нову логіку пенсійного забезпечення: що майбутня пенсія знаходиться в руках персонально кожної людини.

Таким чином, на розмір пенсії впливатимуть власні накопичення та пенсійна страховка. Контролювати накопичені кошти буде держава, використовуючи приватні механізми. Зокрема, через Пенсійний фонд  створять накопичувальний пенсійний фонд. Він і здійснюватиме публічне адміністрування та дозволить уникнути створення паралельних структур.

Накопичувальна система – це дуже позитивне рішення уряду, яке дозволить розвантажити солідарну пенсійну систему України, яка є майже банкрутом. 

«Накопичувальна система запустить фондовий ринок. Кошти будуть направлені в розвиток економіки. Держава жорстко стежитиме за тим, куди вкладатимуть ці кошти. Пенсійний фонд створить накопичувальний фонд. Той формуватиметься урядом, який залучатиме 3-4 компанії для управління пенсійними активами. Їх суворо охоронятиме і контролюватиме держава. Будуть обмеження: в ризиковані операції кошти не залучатимуть», - зауважував міністр соцполітики Павло Розенко.