Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

22.06.2015 Пенсія журналіста


Якщо журналіст, прирівняний до статусу держслужбовця, друкується в державних засобах масової інформації й відповідно отримує гонорари, однак його не зараховано в штат, то як це може вплинути на виплату пенсії?

 

Під час нарахування пенсії журналісту державного або комунального засобу масової інформації застосовують норми, методику та порядок нарахування пенсії державному службовцю. У Законі України «Про державну службу» передбачено обмеження виплати пенсії в період роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». У зв'язку із цим у період роботи на посаді журналіста державного/комунального засобу масової інформації пенсію не виплачують (окрім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється чинність пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, на яких поширюється дія пункту 3 Прикінцевих положень Закону № 213 від 02.03.2015 р.).

Якщо особу не зараховано на посаду журналіста, вона працює на умовах цивільно-правового договору, то за період дії цього договору їй виплачуватимуть 85% від призначеного розміру пенсії, але не менш як 150% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.