Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

20.08.2015 Пенсія в разі втрати годувальника


Чи маю я право на призначення пенсії в разі втрати годувальника, якщо перебуваю у відпустці у зв'язку з доглядом за дитиною до шестирічного віку?

 

У статті ЗО Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, зокрема, що право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або пропалих безвісти військовослужбовців, осіб, котрі мають право на пенсію за цим законом, які перебували на їх утриманні.

Непрацездатним членом сім'ї вважають, зокрема, дружину незалежно від віку та працездатності, якщо вона доглядає за дітьми померлого годувальника, які не досягли восьмирічного віку, і не працює.

Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», для призначення пенсії в разі втрати годувальника, зокрема, дружині, котра доглядає за дітьми померлого годувальника, які не досягли восьмирічного віку, додатково подають копію трудової книжки або довідку органів державної податкової служби про облік платника податків — суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р., уразі якщо дитина потребує домашнього догляду, матері надають відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше як до досягнення дитиною шестирічного віку. У такому разі жінка продовжує перебувати в трудових відносинах із підприємством і її вважають такою, що працює, тому для призначення Вам пенсії в разі втрати годувальника немає підстав.