Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

30.09.2015 Якщо пенсіонер влаштовується на роботу


     У разі працевлаштування, пенсіонер, як людина свідома, зобовязаний повідомити про це Управління Пенсійного фонду, у якому перебуває на обліку, протягом десяти днів. Необхідноподати туди довідку з місця роботи чи органу державної реєстрації, трудову книжку тощо. Пенсіонер втрачає статус такого, що не працює, не лише за умови працевлаштування на роботу за трудовим договором (контрактом), а й тоді, коли переходить до категорії зайнятого населення. Наприклад, у разі укладання цивільно-правового договору з виконання робіт (надання послуг), реєстрації фізичною особою-підприємцем або самозайнятою особою. Єдиний виняток — робота, повязана з організацією підготовки та проведення виборів. Таку роботу не вважають працевлаштуванням, і вона не впливає на розмір пенсії.

      Також варто мати на увазі, що в разі працевлаштування припиняється автоматична індексація пенсії. У разі влаштування на роботу, індексацію пенсії здійснюють після індексації заробітної плати (пункт 9 Порядку індексації грошових доходів населення). Індексацію загального доходу пенсіонерів, що працюють, проводять у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Наприклад, якщо заробітну плату визначено на мінімальному рівні (сьогодні це 1378 грн.) і вище, індексацію пенсії не здійснюють.

      Після надання пенсіонером всіх необхідних документів, розмір його пенсії перераховують і в разі виникнення переплати пропонують повернути її добровільно, інакше переплачені кошти утримуватимуть із пенсії відповідно до рішення органу Пенсійного фонду або суду. Переплату утримують із пенсії в розмірі, що не перевищує 20% від місячного розміру пенсійної виплати.

       Своєчасне повідомлення пенсіонером про зайнятість та звільнення дозволить органам Пенсійного фонду своєчасно здійснювати перерахунки пенсій відповідно до законодавства і забезпечить отримання пенсії в повному обсязі.