Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

08.10.2015 Збільшено розмір штрафу за порушення, пов’язані з поданням недостовірних відомостей, що використовуються в реєстрі застрахованих осіб


У зв’язку з постійними змінами у чинному законодавстві, сьогодні існує велика ймовірність помилок, яких може припуститися головний бухгалтер. А помилка,  звичайно, передбачає відповідальність. Особливою є відповідальність за подання недостовірних відомостей про особу.
Притягнення до адміністративної відповідальності осіб, винних у порушеннях, пов’язаних з поданням недостовірних відомостей, що використовуються у реєстрі застрахованих осіб, закріплено пунктом 5 статті 13-1 розділу IV Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-IV за органами Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 2 статті 244-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) органи Пенсійного фонду України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з поданням недостовірних відомостей, що використовуються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (стаття 165-1 КУпАП):
Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” внесено зміни до ст. 165-1 КУпАП “Порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідні зміни передбачають суттєве збільшення 1, 2-3 рази розміру штрафу за порушення порядку нарахування ЄСВ, порушення при поданні звітності щодо ЄСВ, подання недостовірних відомостей, несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.
Крім того, запроваджено адміністративну відповідальність (штраф)  фізичних осіб – підприємців або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.
Закони, які пом’якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
 
Вірно подані бухгалтером відомості – це убезпечення себе від штрафу і звичайно важлива підстава швидко і належно оформити пенсійні документи для працівника.