Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

23.12.2015 Як відшкодовуються фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій правонаступниками юридичної особи, які утворилися внаслідок її поділу?


Відповідно до статті 57 Господарського кодексу України установчими документами суб’єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб’єкта господарювання.

В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб’єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачене законом.

Відповідно до частини першої ст.104 Цивільного кодексу України (далі – Кодекс) юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.

Згідно з частиною п’ятою ст. 107 Кодексу юридична особа-правонаступник, що утворилася внаслідок поділу, несе субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями юридичної особи, що припинилася, які згідно з розподільчим балансом перейшли до іншої особи-правонаступника. Якщо юридичних осіб правонаступників, що утворилися внаслідок поділу, більше двох, таку субсидіарну відповідальність вони несуть солідарно.

Якщо правонаступниками юридичної особи є декілька юридичних осіб і точно визначити правонаступника щодо конкретних обов’язків юридичної особи, що припинилася, неможливо, юридичні особи – правонаступники несуть солідарну відповідальність перед кредиторами юридичної особи, що припинилася (частина шоста ст. 107 Кодексу).

Відповідно до п. 6.2 глави 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрованої в міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (із змінами) (далі – Інструкція), витрати на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покривається цими підприємствами пропорційно стажу роботи, з урахуванням вимог абзацу третього пп..1 п.2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

У разі ліквації або зміни власника підприємства суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» фонду вносять правонаступники (п.6.3 глави 6 Інструкції).

Таким чином правонаступники юридичної особи, на якій було набуто стаж, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, несуть відповідальність за зобов’язаннями з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, згідно з розподільчим балансом. Якщо точно визначити правонаступника щодо зазначених зобов’язань за розподільчим балансом неможливо, правонаступники несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.