Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

17.05.2016 ЩОДО ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРАКТОРИСТІВ


ЗАПИТАННЯ: «Четвертого травня 2016 року мені виповнилося 55 років. З 1978 по 2015 я працював трактористом. Загального стажу у мене 35 років. До 2000 року у мене зараховано 18 років і 2 місяці пільгового стажу. До 20 років не вистачає 1 рік і 10 місяців. З 21.03.2000 по 2015 рік я працював у приватно-орендному підприємстві трактористом (підтверджено записами у трудовій книжці). 01.02.2016 року я звернувся до директора цього підприємства із заявою про надання довідки, яка дає право на пільгове забезпечення згідно із пунктом «в» статті 13 Закону «Про пенсійне забезпечення». У довідці мені відмовили. Чи правомірні такі дії та до якого органу мені звернутися, з якими документами, щоб підтвердити 1 рік і 10 місяців пільгового стажу?».                         

 

ВІДПОВІДЬ: Чоловікам трактористам-машиністам, які безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, на інших підприємствах сільського господарства, пенсії призначаються після досягнення 55 років і при наявності 20 років роботи трактористом, за наявності загального стажу від 25 років 6 місяців до 30 років (в залежності від дати звернення за призначенням пенсії).

 

До підприємств сільського господарства віднесені підприємства, які виробляють сільгосппродукцію або обслуговують її виробництво.

 

Тобто трактористи, які працюють у приватних або фермерських господарствах, агрофірмах також користуються правом на пільгову пенсію. Працівники мають бути оформлені на роботу трактористами, постійно бути зайнятими на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах на протязі повного польового періоду у рослинництві або на протязі календарного року в тваринництві. Такі періоди роботи підтверджуються документами колгоспів, радгоспів, інших підприємств сільського господарства, де працювали трактористи, або документами підприємств – правонаступників. При цьому первинні документи повинні містити відомості про безпосередню зайнятість тракториста у виробництві сільськогосподарської продукції, а саме: продукції рослинництва чи тваринництва протягом повного польового періоду чи  календарного року.

 

Враховуючи те, що в трудовій книжці ці відомості відсутні, для підтвердження пільгового стажу надається відповідна довідка підприємства, установи, організації або їх правонаступників, в якій наводяться відомості про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції.

На жаль, право призначити пенсію без документального підтвердження 20 років роботи трактористом у сільському господарстві відсутнє.