Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

23.05.2016 Припинення та поновлення виплати пенсій


Виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється:

1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України;

3) у разі смерті пенсіонера;

4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;

5) в інших випадках, передбачених законом.

У ситуації, коли виплату пенсії було припинено, через те, що одержувач тривалий час не отримував пенсію, потрібно написати заяву про поновлення виплати.

Поновлення виплати

    Поновлювати виплати пенсії за посвідченнями нотаріально або надісланими поштою заявами не дозволяється. Поновлення виплати пенсії відбувається за рішеннями територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з’ясування обставин та за наявності умов для відновлення виплати. Тривала відсутність звернень пенсіонера щодо отримання пенсії потребує встановлення місця його перебування, а в окремих випадках – проживання. У разі звернення пенсіонера з приводу поновлення виплати пенсії працівники Фонду перевіряють статус особи: чи вона працює, чи зареєстрована як фізична особа – підприємець, чи є перерви в реєстрації місця проживання в Україні. Для цього слід надати документи, що посвідчують особу, або показати документи, що підтверджують статус особи. При цьому звертаємо увагу пенсіонерів, що у разі надання заяви про поновлення виплати пенсії, на яку пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, поновлення виплати буде проведено відповідно до частини першої статті 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», але не більше ніж за три роки до звернення за отриманням пенсії.