Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

01.09.2016 Про проведення засідання круглого столу


Галина Бойко взяла участь у засіданні круглого столу на тему “Бюро правової допомоги як мережа активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад” за участю директора Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрія Гордєєва, заступника голови Теребовлянської районої державної адміністрації Андрія Кундрата, керівників різних установ та організацій.

 

                            

 

Юрій Гордєєв розповів, що з 1 вересня 2016 року розпочне роботу бюро правової допомоги. Діяльність бюро спрямована на повагу до гідності людини та створення умов рівного доступу до права і правосуддя - незалежно від рівня матеріальних статків чи ступеня соціальної вразливості. Бюро правової допомоги пропонує вирішити життєві проблеми за допомогою правового механізму на противагу звичній у суспільстві корупції.

 

Бюро надаватиме первинну правову допомогу - це правову інформацію та консультації, складення заяв і скарг (крім документів процесуального характеру) та вторинну - складання процесуальних документів, та представництво у суді. Первинну правову допомогу можуть отримати всі мешканці м.Теребовлі і району, а вторинну такі категорії населення, зокрема: малозабезпечені особи із середньомісячним сукупним доходом їхньої сім'ї меншим від суми прожиткового мінімуму, люди з обмеженими можливостями, які отримують пенсію або допомогу меншу від двох прожи­ткових мінімумів для непрацездатних осіб, діти-сироти. а також діти, позбавлені батьківського піклування, ветерани війни, учасники бойових дій (зокрема учасники АТО. а також члени їх сімей, у разі порушення їхнього права на пільги та гарантії соціального захисту). Окрім того, отримати безоплатну вторинну правову допомогу у питаннях, пов'язаних з їхнім статусом, мають пра­во: претенденти на статус біженця, також ті, які мають особливі заслуги перед державою, особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження або поновлення їх ци­вільної дієздатності, визнання фізичної особи недієздат­ною, особи, щодо яких суд розглядає справу про надан­ня психіатричної допомоги в примусовому порядку, реабілітовані.