Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

06.10.2016 Різниця між двома видами перерахунків пенсії


Різниця між двома видами перерахунків пенсії:

·        за наявності 24 місяців страхового стажу працючим пенсіонерам.

·        у зв'язку зі збільшенням середньої зарплати в Україні.

 

Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення пенсії продовжували працювати й набули відповідний страховий стаж, визначено частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон). Перерахунок здійснюється в разі, якщо особа після призначення пенсії продовжувала працювати й набула страховий стаж, зокрема, не менш як 24 місяці. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію.

 

 За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії може здійснюватись із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону (за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу до 1 липня 2000 року і за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року), із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

 

Порядок проведення перерахунку пенсій у зв'язку зі зростанням середньої заробітної плати в Україні визначено частиною другою статті 42 Закону, дію якої призупинено до стабілізації економічної ситуації в країні Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166-VII.

 

Перерахунок пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону проводиться за заявою пенсіонера, а перерахунок пенсій у зв'язку зі зростанням середньої заробітної плати в Україні — у разі ухвалення рішення Кабінету Міністрів України й не потребує звернення пенсіонера.