Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

26.10.2016 Якщо годувальник був резервістом


Статтею 4 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, що діє з 06.05.2016 р.) визначено, що пенсійне забезпечення членів сімей осіб, які загинули чи померли внаслідок виконання обов'язків служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпеченні її проведення, здійснюється у порядку, встановленому цим Законом для військовослужбовців відповідних прирівняних посад та членів їх сімей.

Законодавчо визначено, що право на призначення пенсії мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти, військовослужбовців, які перебували на їх утриманні.

Незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається, зокрема, непрацездатним дітям, які не досягли 18 років, або старшим цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.

При цьому вихованцям, учням, студентам, курсантам, слухачам (крім курсантів і слухачів військово-навчальних закладів та навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і державної пожежної охорони), стажистам пенсія в разі втрати годувальника виплачується до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23-річного віку.

Пенсія в разі втрати годувальника членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли), зокрема, внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), призначається в розмірі 70 відсотків від грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім'ї, — 90 відсотків від грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 відсотків на кожного непрацездатного члена сім'ї.

Слід зауважити, що пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче за два визначені законом розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.