Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Місія спостережних комісій


Місія спостережних комісій

Для досягнення помітних змін треба ще дуже багато чого зробити, а для формування традицій «відкритості тюрем» для суспільства потрібно багато років. Крім того, тюремна система дуже консервативна і не можна розраховувати на швидкі новації. Особливо складно змінити існуючі в установах відносини до виховної роботи й оцінку  «права слухняної поведінки» засудженого. На сьогоднішній день принципи, застосовувані, приміром, для умовно - дострокового звільнення, не відповідають вимогам соціальної реабілітації. Ці оціночні принципи ще треба буде розробити і впровадити.

І зробити це здатні, у силу своєї унікальної суспільної ролі, тільки спостережні комісії. Загальновизнана  значимість завдань спостережної комісії з питань захисту прав і законних інтересів засуджених. Насамперед, - комісії не повинні допускати застосування надмірної і неадекватної жорстокості і насилля у місцях позбавлення волі. Відомо, що вони є найбільш критичними установами з погляду дотримання прав людини тому що там існує серйозна небезпека їхнього дотримання. І тут ми можемо виділити особливі завдання для членів спостережних комісій.

Маючи справу з конфліктами, - міжособистісними і локальними, відвідувачі  в’язниць в усьому світі не стільки розбираються в самих конфліктах, скільки в причинах і обставинах їхнього виникнення. У цьому розумінні особлива місія членів комісій полягає у профілактиці конфліктів і порушень, а втручання в роботу адміністрації пов’язано здебільше із усуненням їхніх причин.

Усі вищезгадані завдання і принципи можуть бути реалізовані тільки при компетентній, зваженій і надзвичайно відповідальній роботі членів спостережних комісій. Тому при формуванні складу комісій так важливо врахувати суспільну мотивацію кожного її члена для участі в цій роботі, а також високі моральні й етичні якості, правові знання й особистий досвід.

Підготував: Марцинів І.С. – зав сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації – секретар спостережної комісії при райдержадміністрації;

Джерело: http://www.sposterejni.ru/posibnik.html?start=5