Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Соціальна усвідомленість про долю засуджених


Соціальна усвідомленість про долю засуджених

 

Важливим аспектом в діяльності комісій є робота візитерів, коли здійснюється громадський контроль у кримінально-виконавчих установах. Установи контролюють півтора десятка відомств і інстанцій (від трудової і пожежної  інспекції до прокуратури). Чим же відрізняється громадський контроль від всіх інших? Усі державні контрольні органи мають загальне завдання – забезпечувати, щоб адміністрація установи виконували свої завдання в межах встановлених законодавством норм і правил.  Тобто, щоб установа працювала ефективно. Але робота виправної установи не самоціль.

Установа не тільки ізолює від суспільства злочинців і контролює їхню поведінку. Робота кримінально – виконавчої служби повинна узгоджуватися з інтересами суспільства. Співробітники установи, при всьому бажанні і підготовці, не можуть реалізувати настільки високі задуми і завдання. Вони більше стурбовані господарським і дисциплінарним питанням, управлінням установою. До того ж, саме з цих питань адміністрація і звітує перед керівними і контролюючими органами. А в звітності доля конкретного засудженого не відображається…

Варто також брати до уваги, що на одного співробітника установи ( на рівні начальника відділення соціально – психологічної служби) припадає до 100 засуджених. Виправна установа підпорядковується режимним вимогам, тут особливі правила взаємин і контактів, сувора дисципліна. Засуджені немов відрізані від усього світу, їхня поведінка підпорядкована офіційним правилам і нормам тюремної субкультури. За цих умов завдання збереження позитивних соціальних якостей і звязків, а тим більше – їхній розвиток, для виправної установи просто не здійсненні. Ізоляція і перебування в суворих і жорстоких умовах, у «девіантному співтоваристві», - може діяти на особистість лише руйнівно.

Тому так важливі і необхідні для засуджених зовнішні контакти з людьми -  із представниками суспільства, членами спостережних комісій. Навіть сам факт відвідування, контактів з такими людьми викликає у засуджених відчуття інших обріїв, іншого життя за стінами колонії, де є інші реальності і проблеми. Якщо спілкування з такими відвідувачами пов’язано із хвилюючими засуджених питаннями , виникає довіра і надія. Надія на те, що доля і проблеми засудженого небайдуже іншим, що він може і у колонії залишатися людиною, зберегти гідність і внутрішню свободу. І сподівання , що при звільнені він може розрахувати на розуміння і підтримку. Саме на цих принципах будується система громадського контролю в прогресивних країнах світу і така ж розвивається в Україні. Система спостережних комісій, відповідно до статті 25 Кримінально – виконавчого Кодексу України, і повинна реалізувати таки задуми впроваджуючи в пенітенціарні традиції і систему нові, суспільно – значимі цінності і завдання.

Підготував: Марцинів І.С. – зав. сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації – секретар спостережної комісії при райдержадміністрації;

Джерело: http://www.sposterejni.ru/posibnik.html?start=5