Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

21.02.2017 Зміни в порядку виплати пенсій військовослужбовцям які проходять службу за контрактом


Набув чинності Закон України від 07 січня 2017 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби” в якому  передбачено зміни в порядку виплати пенсій військовим пенсіонерам, які проходять військову службу за контрактом.

Змінами передбачено, що пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за Законом 2262-XII, у разі призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняття на  військову службу за контрактом, в тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення виплата пенсій не припиняється. Після звільнення із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або повторного прийняття їх на службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, до дня фактичного звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували до призову  або повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу в особливий період.

Отже, починаючи з 7 січня 2017 року пенсії, призначені відповідно до  Закону 2262-XII, виплачуються особам, які уклали контракт, у тому числі новий контракт в особливий період, незалежно від терміну, на який контракт укладено.

Підставою для поновлення виплати призначеної пенсії є наявність контракту, укладеного в період дії особливого періоду. Для продовження виплати пенсій пенсіонерам, яким пенсії призначено за Законом 2262-XII, достатньо надати в органи Пенсійного фонду України контракт на проходження військової служби, що укладений під час дії особливого періоду. Виплата пенсій  за таких умов буде продовжена на строк до закінчення особливого періоду.

Якщо, наприклад, контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України укладено з Міністерством оборони України в особі командира військової частини,то уповноваженим органом, який здійснює підготовку та передає органам Пенсійного фонду України необхідні для перегляду пенсії документи, є військовий комісаріат.