Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

23.03.2017 Пенсія за особливі заслуги. Призначення


Пенсія за особливі заслуги призначається з дня звернення. Днем звернення за призначенням пенсії за особливі заслуги вважається день прийняття заяви про порушення клопотання щодо встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма необхідними документами.

Якщо заяву про встановлення пенсії за особливі заслуги надсилають поштою і водночас подають усі належні документи, то днем звернення щодо призначення такої пенсії вважають дату, зазначену на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

У разі коли до заяви додано не всі необхідні документи, орган, що здійснює підготовку документів для встановлення пенсії за особливі заслуги, повідомляє заявнику, які документи має бути подано додатково. Якщо їх буде подано не пізніше як через три місяці з дня повідомлення про необхідність їх подання, то днем звернення вважають день прийому або відправлення заяви про призначення такої пенсії.

Заяву про порушення клопотання щодо призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною та необхідні документи подають в органи Пенсійного фонду України за місцем проживання особи.

Механізм порушення клопотання щодо призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною визначено в Порядку порушення клопотання про призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною, затвердженому постановою КМУ від 29.05.2013 р. № 378.

До клопотання додають такі документи:

для призначення пенсії особі, яка має особливі заслуги перед Україною

·        копії документів, що підтверджують такі заслуги;

·        копія сторінки паспорта із зазначенням прізвища, імені та по батькові особи українською мовою;

для призначення пенсії членам сім'ї померлої особи, яка мала особливі заслуги перед Україною

·        копії документів, що підтверджують такі заслуги;

·        копія сторінки паспорта із зазначенням прізвища, імені та по батькові члена сім'ї особи українською мовою;

·        копія свідоцтва про смерть особи;

·        документи, що підтверджують родинні стосунки з особою (копії свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження дітей, рішення суду про встановлення родинних стосунків);

·        копії документів, що підтверджують факт загибелі (смерті) під час виконання службових обов'язків у період проходження військової служби, служби в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Держспец- зв'язку чи Державній кримінально-виконавчій службі внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, отриманого під час виконання таких обов'язків, військовослужбовців та осіб, зазначених у частині другій статті 6 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».