Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

24.03.2017 Пенсія за особливі заслуги. Виплати


          Розмір пенсії за особливі заслуги встановлюють у відсотковому відношенні (20-40%) від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, залежно від заслуг особи.

Оскільки розмір пенсії за особливі заслуги залежить від розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, кожне наступне збільшення такого розміру прожиткового мінімуму є підставою для проведення перерахунку пенсії за особливі заслуги.

Конкретний розмір надбавки залежить від заслуг особи, що звернулася з приводу призначення пенсії, і встановлюється на підставі схеми визначення розмірів надбавок залежно від наявних заслуг перед Україною (схеми визначення розмірів надбавок затверджено протоколом засідання Комісії з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Кабміні від 08.11.2002 р. № 1400 (з доповненням)).

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, яку отримує особа: пенсії за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника або за вислугу років.

У разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги, право на встановлення надбавки до пенсії мають непрацездатні члени сім'ї померлого, зазначені в етапі 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Надбавка їм визначається в такому розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї — 70%, двох і більше — 90% від надбавки до пенсії померлого годувальника або надбавки до пенсії, що могла бути йому встановлена.

Непрацездатні члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) при виконанні службових обов'язків під час проходження військової служби, служби в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації чи Державній кримінально-виконавчій службі внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, отриманого під час виконання цих обов'язків, і яких було посмертно нагороджено вищезазначеними державними нагородами України або СРСР, мають право на встановлення до пенсії надбавки на одного непрацездатного члена сім'ї — 70%, двох і більше — 90% від 35% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, розмір пенсії за особливі заслуги може бути переглянуто в разі повторного нагородження особи після призначення такого виду пенсії або в разі виявлення нових даних про заслуги особи.

Пенсія за особливі заслуги перед Україною виплачується протягом усього періоду, на який особі призначено пенсію відповідного виду.