Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

01.06.2017 Щодо виплати пенсій переселенцям


Держава розробила спеціальний порядок призначення та виплати пенсій і соціальних виплат з метою забезпечення принципу адресності - тобто гроші отримує саме та людина, яка має на це законне право.

Сьогодні, відвідавши будь-яке відділення Ощадбанку з паспортом, довідкою внутрішньо переміщеної особи та банківською карткою, пенсіо- і нер може здійснити будь-яку операцію з власним рахунком (зняти готівку, оплатити житлово-комунальні послуги, перевірити баланс тощо).

Функцію фізичної ідентифікації пенсіонерів-переселенців покладено винятково на відділення Ощадбанку.  Для її проведення клієнти мають |особисто прибути в Ощадбанк із  паспортом і платіжною карткою. Внутрішньо переміщені особи, які отримують пенсію та мають звичайну картку, мають проходити процедуру фізичної ідентифікації кожні три місяці. Переселенці, що мають платіжну картку, яка водночас є електронним пенсійним посвідченням (ЕПП), проходять цю процедуру перший рік кожні шість місяців, а надалі - один раз на рік. Для цього не потрібно відвідувати органи Пенсійного фонду або соціального захисту населення. Ідентифікація відбувається тільки через касове обслуговування Ощадбанку.

Якщо особа має і або II групу інвалідності чи досягла 80-річного віку, фахівці Ощадбанку можуть виїхати до оселі такої особи за попередньою заявою. Наразі відділення Ощадбанку працюють як у будні дні, так і в суботу та неділю.

Варто зазначити, що 22 березня поточного року фізичну ідентифікацію для пенсіонерів серед переселенців, які ще не мають ЕПП, було продовжено урядом до 1 травня 2017 року. Функція верифікації покладена на управління соціального захисту населення і відбувається у два етапи: перший - перевірка представниками органів соцзахисту населення щодо проживання внутрішньо переміщеної особи на підконтрольній українській владі території зі склаанням відповідного акта і подальшим розглядом справи на комісії; другий - перевірка Міністерством фінансів України правильності отримання переселенцем виплат відповідно до законодавства.

Потрібно зазначити, що згідно з законодавством внутрішньо переміщена особа має право перебувати на непід- контрольній території 59 днів, а на 60-й соціальні виплати призупиняються до з'ясування обставин.

У разі блокування банківської картки, наяку нараховуються виплати, потрібно відразу звернутись у відділення Пенсійного фонду.