Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

12.06.2017 Право на пенсію за вислугу років


Право  на  пенсію  за  вислугу  років  робітникам  локомотивних бригад,  які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують  безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах

 

Право на пенсію за вислугу років (пункт «а» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення») мають робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах. Список таких професій і посад затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 583 (далі - Список).

Працівникам, зазначеним у Списку, пенсію за вислугу років призначають за умови звільнення з роботи за спеціальністю, яка дає право на таку пенсію, після досягнення 55 років та за наявності стажу роботи в чоловіків не менш як 30 років, із яких не менш як 12 років 6 місяців на зазначених роботах.

За відсутності в чоловіків 30 років стажу роботи у період до 01.04.2024 р. пенсії за вислугу років призначають за наявності стажу роботи від 25 років 6 місяців до 30 років (щороку починаючи з 01.04.2015 р. тривалість стажу збільшується на шість місяців).

Майстри (шляхові, мостові, тунельні) магістральних залізниць, зайняті на поточному утриманні, ремонті колій і штучних споруд на дільницях з інтенсивним рухом поїздів, передбачені Списком. Тож Ви маєте право на пенсію за вислугу років, якщо працювали майстром і були зайняті на зазначених вище роботах.

Особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії призначають зі зменшенням загальновстановленого пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058). Зокрема, особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що станом на 01.01.1993 р. вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менш як чотири роки, пенсійний вік початково знижується на 2 роки і додатково на один рік за кожні три роки проживання або роботи, але не більше ніж на п'ять років.

Якщо Ви підтвердите своє право на зниження пенсійного віку на п'ять років, то матимете право вибору пенсії після досягнення 55-річного віку: або за вислугу років, або за віком. Пенсію за вислугу років призначають у разі залишення роботи, яка дає право на цю пенсію, водночас як звільнення з роботи за спеціальністю під час призначення пенсії за віком не вимагається.

Розміри пенсій за вислугу років або за віком визначаються за нормами Закону 1058 і залежать від тривалості страхового стажу та заробітку особи, з якого сплачено страхові внески. Якщо розмір пенсії чоловіка за наявності 35 років страхового стажу, визначений за нормами етапі 27 Закону, не досягає мінімального (встановленого на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність), йому встановлюється доплата до зазначеного розміру згідно зі статтею 28 Закону. За кожен повний рік страхового стажу чоловікам понад 35 років пенсія збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до етапі 27 цього Закону, але не більше ніж на 1% мінімального розміру пенсії за віком.

Під час вибору виду пенсії варто враховувати те, що пенсію за вислугу років не перераховують з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, у разі якщо пенсіонер за вислугою років не досяг пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону 1058.

Отже, у разі призначення Вам пенсії за вислугу років набутий після призначення цієї пенсії страховий стаж і, якщо це буде вигідно, заробіток буде враховано під час обчислення пенсії після досягнення Вами 60 років на підставі заяви, яку Ви маєте подати в управління Пенсійного фонду за місцем проживання.