Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

18.07.2017 Підстави для перерахунку пенсії засновникам громадських об’єднань


Підстави для перерахунку пенсії визначено статтею 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІУ (далі — Закон 1058). Такими підставами є збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (далі — прожитковий мінімум), перерахунок пенсії у зв'язку з набуттям страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та/або страхового стажу і заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій етапі 40 Закону 1058.

Відповідно до частини третьої етапі 42 Закону 1058 починаючи з 01.01.2016 р. у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму розмір пенсії, обчислений відповідно до етапі 28 Закону, підвищується лише тим пенсіонерам, які не працюють. Водночас розмір пенсії може бути збільшено незалежно від факту роботи особи, якщо до розміру пенсії такої особи встановлено надбавки, підвищення, доплати, пенсію за особливі заслуги та інші виплати, розмір яких визначається виходячи із прожиткового мінімуму.

Право на перерахунок пенсії у зв'язку з набуттям страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії визначається відповідно до норм частини четвертої етапі 42 Закону незалежно від факту роботи особи на дату звернення за перерахунком пенсії. Територіальні органи Пенсійного фонду обчислюють страховий стаж відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Одночасно зазначаємо, що засновники підприємств, зокрема з колективною формою власності, не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, якщо одночасно вони не обіймають посаду на цьому підприємстві.

Право  на  перерахунок  буде  у  разі,  якщо  набули страхового стажу (є місяці, за які сплачено внески) за  нормами  частини  четвертої  статті  42 Закону 1058.