Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Про право дітей на виховання та проживання в сім'ї


Про право дітей на виховання та проживання в сімї

 

            На виконання Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 576 “Про внесення змін до Типового положення про комісію з питань захисту прав дитини та Положення про загальноосвітній навчальний заклад”, згідно з яким обмежено перелік підстав для зарахування дітей до інтернатних закладів та забезпечено колегіальне прийняття таких рішень.

            Відповідно до вказаної постанови для влаштування дитини до загальноосвітньої школи-інтернату батьки зобов’язані надати рішення комісії з питань захисту прав дитини про доцільність такого влаштування.

            Зазначеними комісіями буде вирішуватись доцільність влаштування дитини після вивчення умов сім’ї дитини, які призвели до такого рішення. При цьому, суб’єкти соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, які входять до складу комісії, зобов’язані вжити вичерпних заходів щодо соціальної підтримки родини з метою недопущення потрапляння дитини до інтернату.

            Зарахування учнів до загальноосвітніх шкіл-інтернатів можливе тільки за умови, якщо через стан здоров’я чи режим робочого часу батьків або осіб, які їх замінюють (крім батьків-вихователів та прийомних батьків), ускладнюється виховання і догляд дітей (тривале стаціонарне лікування, роз’їзний характер роботи, змінна робота, вахтовий метод роботи) або на момент прийняття рішення відсутня можливість влаштування дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

            Зарахування учнів до загальноосвітньої санаторної школи-інтернату поводиться на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії дитячої поліклініки і відповідного профільного лікаря, в порядку, встановленому МОН та МОЗ на період, визначений закладом охорони здоров’я.