Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

08.09.2017 Зарахування страхового стажу медсестри, яка працювала в туберкульозному диспансері з квітня 2008 року.


Відповідно до частини першої статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж, набутий після 01.01.2004р., це період, протягом якого особа підлягала  загальнообов'язковому  державному  пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж враховують в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.

Отже, періоди роботи після 01.01.2004р. зараховують до стажу в одинарному розмірі та враховують факт сплати страхових внесків до Пенсійного фонду. Такий страховий стаж підтверджується даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Водночас Законом України передбачено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що зараховуються до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цього Закону (до 01.01.2004р.), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше. Зокрема, статтею 60 Закону України “Про пенсійне забезпечення” визначено, що робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах  (відділеннях) охорони здоров'я, у патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі.

Таке зарахування здійснюють на піставі записів у трудовій книжці працівника та з урахуванням довідки, виданої установою про те, що жінка не перебувала у відпустці по догляду за дитиною.   

Пунктом 16 Прикінцевих положень Закону 1058 передбачено, що в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років застосовуються положення Закону 1788.       

Робота, визначена статею 60 Закону 1058, зараховуюється до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, у подвійному розмірі як до січня 2004 року, так і після цієї дати за даними трудової кгижки,  а в разі необхідності - за наявності уточнюючих довідок.