Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

13.11.2017 Подальше осучаснення пенсій


Предбачено, що для забезпечення індексації пенсії щороку буде здійснюватися перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної пати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (з 01.10.2017 р. це 3764,40 грн).

 

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку буде зільшуватися на коефіцієнт, що відповідає 50% показника постання споживчих цін за попередній рік і 50% показника зостання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому буде проводитися збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передуватимуть року, який є попереднім щодо року, в якому буде проводитися збільшення.

 

У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсій, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не має перевищувати 100% показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої плачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення. Розмір, дата і порядок такого збільшення визначатимуться в межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України.

 

До того ж у пункті 45 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону 1058 визначено, що збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для обчислення пенсій, передбачене частиною другою статті 42 цього Закону, проводиться починаючи з 2021 року.

 

У 2019-2020 роках показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який зстосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50% показника зростання ередньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за рік, що передує року в якому проводиться збільшення, порівняно з роком, що передує року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.