Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

16.01.2018 Яким чином особа може «докупити» стаж для призначення пенсії за період, коли вона не працювала?


Відповідно до статті 24 Закону Укрїни «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій ніж мінімальний страховий внесок.

 

Мінімальний страховий внесок - сума коштів, що визначається як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на  загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, встановлених законом, за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

 

Згідно зі статтею 10 Закону Укпраїни «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцальне страхування» особи, які досягли 16-ти річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними пунктом 1 частини першої статті 4, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

 

Зазначені особи укладають договір про добровільну участь у системі  загальнообов'язкового державного соціального страхування з відповідним органом доходів і зборів.

 

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата  особою єдиного внеску за попередні періоди, у яких особа не підлягала  загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.

 

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України від 03.10.2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.