Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

23.02.2018 Запитуєте — Відповідаємо


Вісім років (із 1987-го по 1995 рік) я працювала вчителем у школі. Із 1995 року дотепер працюю в центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді на посаді провідного спеціаліста - психолога. Чи зарахують у стаж, який дає право на пенсію за вислугу років педагогічним працівникам, роботу в центрі? 

 

Підстав для зарахування до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років педагогічним працівникам, роботи в центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді немає.

 

Пунктом 21 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» збережено право на пенсію за вислугу років, зокрема, педагогічних працівників за умови, що вони на день набуття чинності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (на 11.10.2017) мають вислугу років, необхідну для призначення такої пенсії.

 

Право на призначення пенсії за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення після досягнення віку від 50 до 55 років, визначеного пунктом «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», та за наявності спеціального стажу 26 років 6 місяців.

 

Спецстаж обчислюється згідно із Переліком закладів та установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабміну від 04.11.1993 № 909 (із змінами) (далі - Перелік). Незалежно від віку пенсія за вислугу років призначається особам, які на 01.04.2015 року мали 25 років вислуги, на 31.12.2015 - 25 років 6 місяців.

 

Переліком центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді не передбачені.

 

Тож за наведених обставин до Вашого спеціального стажу включається період роботи на посаді вчителя загальноосвітнього навчального закладу (з 1987-го по 1995 рік), що становить вісім років. Така тривалість спеціального стажу не дає права на пенсію за вислугу років.