Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

28.02.2018 Запитуєте — відповідаємо


Підприємство видало довідку про заробітну палату, яку 2010 року вже було використано для обчислення пенсії, за 60 місяців до липня 2000-го. Сьогодні підприємство видає нову довідку за цей самий період зі збільшеними сумами заробітку. Чи здійснить Пенсійний фонд перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки? Якщо так, то з якого часу? Чи треба підтверджувати заробіток, зазначений у довідках про заробітну плату для обчислення пенсії, первинними документами?

 

Так. Право на перерахунок пенсії в зазначеній ситуації особа має за умови дотримання певних умов.

Статтею 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058) у редакції, чинній на час виходу особи на пенсію, було визначено, що для обчислення пенсії обов'язково враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв і за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

Статтею 40 Закону 1058 у редакції, чинній на сьогодні, передбачено врахування заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30.06.2000 на підставі довідки підприємства чи архівної установи виключно за умови підтвердження її змісту первинними документами.

Статтею 44 Закону 1058 передбачено що органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій та окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також у разі потреби перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

При цьому Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону 1058, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (зі змінами), встановлено, що в довідці про заробітну плату для обчислення пенсії має бути зазначено назву первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адресу, за якою можливо здійснити перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Частиною четвертою статті 45 Закону 1058 передбачено, що перерахунок призначеної пенсії в разі виникнення права на її підвищення здійснюється з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся щодо перерахунку пенсії, якщо відповідну заяву з усіма належними документами він подав до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма належними документами подано після 15 числа.

Тож у разі якщо під час проведення відповідної перевірки підтвердиться відповідність сум заробітку, зазначених у наданій довідці, сумам заробітку, зазначеним у первинних документах, на підставі заяви пенсіонера буде здійснено відповідний перерахунок пенсії. Водночас варто зауважити, що до заробітку для обчислення пенсії буде враховано види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, у межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці.

Перерахунок пенсії буде здійснено в строки, визначені статтею 45 Закону 1058.

Наприклад, якщо особа подала заяву в управління Пенсійного фонду за місцем проживання, скажімо, 14 лютого (до 15 числа включно), перерахунок пенсії буде здійснено з 1 лютого, якщо особа звернеться щодо перерахунку після 15 лютого, то його буде здійснено з 1 березня.